Kominki ścienne

Sortuj produkty
sortuj wg :

Kominek elektryczny to nietuzinkowy i niezwykle atrakcyjny element wnętrza. Dzięki tego typu rozwiązaniu, można spełnić marzenie o kominku nie tylko w domu jednorodzinnym, ale nawet w niewielkim mieszkaniu w bloku. Nie jest konieczne posiadanie skomplikowanego przewodu kominowego, który umożliwia spalanie drewna. Ponadto nie trzeba dbać o opał, jest to rozwiązanie wygodniejsze (brak konieczności sprzątania popiołu i sadzy), brak konieczności sprawdzania drożności przewodów. Oznacza to przede wszystkim energooszczędność. Jest to też bardzo ekologiczne rozwiązanie.

Mechanizm działania kominka elektrycznego LED

Zasilanie kominków elektrycznych opiera się w stu procentach opiera się na podłączeniu do zasilania w gniazdku elektrycznym 230 V. Niepotrzebne są żadnego typu podpałki, drewno, czyszczenie z sadzy czy popiołu. Jednocześnie nie ma żadnych obaw, że ogień z kominka elektrycznego będzie wyglądał nienaturalnie.


Działanie kominka elektrycznego opiera się na emitowaniu imitacji ognia przez np. diody LED. Wygląda to niezwykle realistycznie, a ludzkie oko nie jest praktycznie w stanie odróżnić, jakiego typu jest to płomień. Tego rodzaju kominki mogą mieć różnego typu oprawy, które można dopasować ko każdego rodzaju wnętrza.

Typy kominków elektrycznych ściennych LED

Istnieje możliwość wyboru kominka ściennego, który będzie zdobił daną przestrzeń. Jednym z bardziej popularnych kominków jest ten, który posiada funkcję grzania. Dzięki niej możemy skutecznie dogrzać pomieszczenie, jednocześnie tworząc w nim niesamowity, przytulny klimat. W wielu modelach można samodzielnie ustawić moc grzewczą na niską lub wysoką. Daje to większą kontrolę nad temperaturą we wnętrzu.


Bardzo ważna jest też sprawa sterowania takim kominkiem. Kominkiem elektrycznym naściennym zazwyczaj można sterować za pomocą specjalnego, dołączonego pilota lub/oraz na panelu wbudowanym w sam kominek. Umożliwia to sterowanie mocą płomienia, jego intensywnością a nawet kolorem. Ciekawą funkcją jest także możliwość ustawienia czasu działania kominka nawet do kilku godzin.

Zalety kominków LED elektrycznych ściennych

Ogromną zaletą kominków montowanych w ścianie jest ich wymiar. Są to często bardzo cienkie przedmioty, które nie odstają od powierzchni, tylko efektownie się w nią wtapiają. Kominki elektryczne dostępne są w najróżniejszych wymiarach i kształtach a także w różnorodnych kolorach. Dzięki temu doskonale wkomponują się w każdego typu wnętrze – nowoczesne czy klasyczne.


Kominki tego typu są w pełni bezpieczne. Posiadają czujniki chroniące przed przegrzaniem. Nie wymagają wietrzenia pomieszczenia, nie emitują trujących substancji, są ekologiczną wersją tradycyjnego kominka.

Klienci doceniają natomiast przede wszystkim w kominkach elektrycznych LED dwie kwestie:

  • wygodę użytkowania (nie trzeba zaopatrzyć się w drewno, nie trzeba czyścić kominka z popiołu i sadzy, wystarczy wyregulować płomień na panelu sterowania, a trwa to kilka sekund)
  • łatwy montaż (brak konieczności budowania ciągu kominowego, możliwość montażu właściwie w każdym miejscu i na każdej ścianie)
1 2 3 4
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl